Transit Bipartisyon Nedir?

Transit Bipartisyon Tip 2 Diyabet hastalığının iyileştirilmesinde tercih edilen ve geliştirilmiş metabolik cerrahi yöntemdir. İnce bağırsaklar üzerinden yürütülen operasyonun 1/3 son kısmı mideye alternatif olarak bağlanır. Bu sayede ince barsak hormonlarını uyararak şeker hastalığının kontrolünü sağlanmış olur.

Transit Bipartisyon Uygulaması

Transit Bipartisyon ile birlikte kilo vermeye yardımcı olmak için yapılan cerrahi işlem günümüzde çok fazla tercih ediliyor. Restriktif (kısıtlayıcı) ve malabsorptif (emilimi engelleyici) özelliği ile başarı sağlayan cerrahi yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Restriktif (kısıtlayıcı) biraz daha açmak gerekir ise midenin % 70 kadarının alınması ile sonuçlanan cerrahi operasyonlardan bir tanesidir.

Transit Bipartisyon Başarı Oranı

Başarı oranının ne olduğu konusunda birçok araştırma ve çalışma yapılmıştır. Yapılan bu araştırmalar kapsamında 1000 obezite sorunu olan kişi üzerinde yapılan çalışma ve inceleme sonrasında bu kişilerin % 94’ünün kilo verdiği sonucu ortaya çıkmıştır. Çabuk doyum hissi veren bu uygulama bu sayede hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte şeker hastalığında % 86 gerileme olduğu da hastalar üzerinde yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.  Transit bipartisyon ile kilo vermeye yardımcı etki ortaya çıktığı sonucu ile birlikte metabolik sorunların düzeltilmesinde son derece başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Risk Az Ve Başarı Oranı Oldukça Fazla

Geçmişten günümüze birçok tedavi yöntemi ve uygulaması hastalar üzerinden denenmiştir. Bu tedavi yöntemleri yenilenen ve değişen dünya da farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Obezite ve şeker hastalığı cerrahilerine kıyasla bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine göre daha az risklidir. Bununla birlikte riski az olan bu tedavi yönteminde başarı oranı son derece yüksektir. Kolay şekilde uygulanabilir ve güvenilir olarak kabul edilen bu uygulamayı siz de güven veren uzman desteği ve kurumda yaptırarak hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Transit Bipartisyon Nasıl Uygulanıyor

Yapılan çeşitli analiz ve çalışmalar sonrasında tedaviye nereden ve nasıl başlanacağı uzman doktor tarafından detaylı şekilde anlatılır. Tedavi sürecine hastanın hazır hale getirilmesi ile birlikte tedavi başlatılarak hastanın tedavi edilmesi amaçlanır. Operasyon başladığında midenin bir kısmı alınır. Bu sayede Ghrelin açlık hormonunun salgılanması durdurularak yeme isteği ortadan kaldırılır. İnce bağırsak yapılacak değişim ile birlikte bağırsak geçiş yolu oluşturulur. Ameliyat sonrası uzman doktorun hastayı bir süre gözleyerek ameliyatın nasıl geçtiğini ve çalışma sisteminin nasıl çalıştığını izleyerek operasyonun nasıl geçtiğini takip eder.

Transit Bipartisyonun Avantajları

Avantajları oldukça fazla olan bu uygulama günümüzde ülkemizde ve dünyada çok fazla tercih edilmekte ve önerilmektedir. Bu avantajları ise şu şekilde göstermek mümkündür:

  • Anatomik olarak operasyon ile birlikte mide ve on iki barsak bütünlüğü korunarak tedavi tamamlanır.
  • Ameliyat sonrasında ihtiyaç olması durumunda her türlü endoskopik işlemin yapılmasına sağlar.
  • Eğer ameliyat sonrasında hasta ya da doktor önerisi ile istenmesi halinde normale kolayca döndürülebilir.
  • Güçlü hormonal etkinlik göstererek hastanın kısa sürede normal hayata döner.

Transit bipartisyon, diğer tüp mide ameliyatlarından farklı olarak daha kapsamlı ve daha güvenilir şekilde yapılmaktadır. Sadece mide küçültme değil aynı zamanda bağırsak çalışma sistemi de düzeltilmiş olur. Sindirim sorunu yaşanmasına engel olacak tedavi yapılarak hastanın kısa sürede normal hayata kaldığı yerden başlamasına olanak sunar. Siz de tedavi olmak istediğinizde kurumsal hizmet sunan sağlık kurumlarına giderek ve güvenilir uzman kontrolünde yeni nesil tedavi yöntemi ile hastalıklarınıza kalıcı olarak çözüm bulabilirsiniz. Birkaç sağlık kurumu ve uzman doktor kontrolü ile tedaviye başlamak çok daha doğru karar vermenize olanak sağlayacaktır.

Dr. Alper Çelik hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.